اصلاح کردن اطلاعات اطلاعات شهرداری بارگذاری

اصلاح کردن: اطلاعات اطلاعات شهرداری بارگذاری اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل هنوز با ترکیه راجع به منبج توافق نکردیم / آمریکا

به رغم انتشار اخباری از توافق اولیه آمریکاو ترکیه راجع به اداره منبج، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد هنوز توافقی با ترکیه راجع به شهر منبج در شمال سوریه نکرده است

هنوز با ترکیه راجع به منبج توافق نکردیم / آمریکا

آمریکا: هنوز با ترکیه راجع به منبج توافق نکردیم

عبارات مهم : ترکیه

به رغم انتشار اخباری از توافق اولیه آمریکاو ترکیه راجع به اداره منبج، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد هنوز توافقی با ترکیه راجع به شهر منبج در شمال سوریه نکرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از آناتولی، هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا سه شنبه در کنفرانسی خبری گفت: ما هنوز هیچگونه توافق هایی با دولت ترکیه نداشته ایم. ما قبلا اعلام کردیم که ایالات متحده و گروه کاری ترکیه جمعه در آنکارا دیدار کردند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: ما به گفت وگوهای جاری در قبال سوریه و سایر پرسشها که جزو دغدغه های یکسان هست، ادامه خواهیم داد. دو طرف بعدا مولفه های یک نقشه راه جهت همکاری زیاد از جمله راجع به منبج را تشریح خواهند کرد.

هنوز با ترکیه راجع به منبج توافق نکردیم / آمریکا

به دنبال سفر ماه فوریه رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه وقت آمریکا به آنکارا، ترکیه و آمریکا یک مکانیزم جهت مدیریت پرسشها جداگانه در گروه های کاری ارائه کردند که مشمول بر برقراری ثبات در منبج و جلوگیری از هرگونه درگیری تلخ بود.

همچنین اخباری مبنی بر توافق اولیه دو کشور راجع به اداره شهر منبج در خبرگزاری رویترز منتشر شد.

به رغم انتشار اخباری از توافق اولیه آمریکاو ترکیه راجع به اداره منبج، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد هنوز توافقی با ترکیه راجع به شهر منبج در شمال سوریه نکرده است

ناوئرت همچنین گفت مایک پامپئو، وزیر امور خارجه تازه آمریکا و مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه چهارم ژوئن (۱۴ خرداد) در واشنگتن دیدار می کنند. نخستین نشست کارگروه سوریه هشتم و نهم مارس در واشنگتن برگزار شد.

حمایت ارتش آمریکا از گروه یگان های مدافع خلق کرد “ی پ گ” در منبج که ترکیه آن را شاخه ای از پ ک ک می داند، روابط میان آنکارا و واشنگتن را تیره کرده و موجب شده است است تا نگرانی هایی راجع به وقوع درگیری میان این دو متحد عضو ناتو ایجاد شود آیا که حدود ۲۰۰۰ نیروی آمریکایی در این شهر دارد.

ترکیه ماه ژانویه عملیات “شاخه زیتون” را در عفرین واقع در شمال سوریه شروع کرد تا به گفته خودش، منطقه را از وجود گروه های تروریستی پاک کند. بعد از آزادسازی شهر عفرین، آنکارا گفت احتمالا این عملیات را به سمت شرق و منبج گسترش می دهد مگر اینکه گروه ی پ گ از شهر که موقعیت استراتژیکی دارد، خارج شوند.

هنوز با ترکیه راجع به منبج توافق نکردیم / آمریکا

واژه های کلیدی: ترکیه | توافق | سوریه | آنکارا | آمریکا | آنکارا | واشنگتن | آمریکایی | وزارت خارجه | وزیر امور خارجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog